Profesija: bibliotekars

Arhīvs
Aprīlis, 2024
Jauni laiki, jaunas prasības.
Publicēts 19. janvārī, 2008.
Bibliotekāri šodien atrodas jaunu izaicinājumu priekšā.

Bibliotekāri šodien atrodas jaunu izaicinājumu priekšā. Viņu darbu patreiz ietekmē divi faktori:
No vienas puses, ātros tempos attīstošā informāciju-tehnoloğiju ēra nostāda bibliotekāra darbu zem jautājuma zīmes: vai ir vajadzīgs bibliotekārs, ja visu var atrast internetā? Vai drukātie mediji, kas ir bibliotekāru darba sastāvdaļa, nekļūs nevajadzīgi? Vai ir nepieciešama bibliotēka, ja informācija telpā var pārvietoties brīvi bez robežām?
No otras puses, jaunas prasības bibliotēkām ir izvirzījušas arī vēsturiskās un politiskās izmaiņas: bibliotēkām savā darbā ir jāorientējas uz ekonomiski saimnieciskiem principiem un savs darbs jāveic ekonomiski efektīvi, taču tajā pašā laikā tās tiek uzskatītas par vārtiem uz demokrātiju un tām ir jānodrošina vienādas piekļuves iespējas informācijai visām sociālajām grupām – divas prasības, kuras ir grūti savienot vienu ar otru. Arī paplašinātā vienotās Eiropas telpa izvirza bibliotēkām jaunus izaicinājumus.

Komentāri (1)
Džerijs Šterns: Es domāju, tieši otrādi, bibliotēkām ir citāds izaicinājums - saglabāt drukāto rakstu cauri laikam, lai cilvēce neiesēstos grāvī brīdī, kad vispasaules datorizācija beigs pastāvēt. Piemēram, kad šādu vai tādu iemeslu dēļ nebūs vairs elektrības, etc. Tikai bibliotēkas celt vajadzētu citādi - nevis kā lepnas, viegli pamanāmas un iznīcināmas ēkas, bet kā nocietinātus un labi pret dažādām dabas katastrofām nodrošinātus veidojumus.
19/01/2008 18:34
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: